SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 3967579
*
nr 396 7579
Bricka
pläter, längd: 67
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 14:48:38
1
400 kr
12/2 19:51:15
2
350 kr
12/2 19:53:10
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
*
Bricka
nr 396 7579
Bricka
pläter, längd: 67
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 14:48:38 | 1 | 400 kr |
12/2 19:51:15 | 2 | 350 kr |
12/2 19:53:10 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11